نرده های شیشه ای 

وقتی کسی به کلمات نرده شیشه ای فکر می کند، به راحتی می توان یک تصویر ساده را تجسم کرد .صفحات شیشه ای که از پله ها بالا می روند، اطراف عرشه یا لبه بالکن. با این حال، کارهای بسیار بیشتری وجود دارد که می توانید با نرده خود انجام دهید تا طرح را هم جالب و هم منحصر به فرد کنید.

بدون قاب یا فریم لس

نرده‌های شیشه‌ای کلاسیک بدون قاب، ایمنی را برای پله‌ها، عرشه‌ها و بالکن‌ها فراهم می‌کنند و در عین حال فضاسازی مناسبی را می‌کنند .

استفاده از نرده‌های بدون قاب به فضایی بزرگ‌تر از فضای واقعی اشاره دارد، زیرا چشم‌ها چیزی برای تثبیت روی آن وجود ندارد که اتاق را متلاشی کند.

آنها همچنین اجازه عبور نور را به طور کامل می دهند.

قاب دور نرده شیشه ای

داشتن کمی کادربندی در واقع می تواند شخصیت زیادی را اضافه کند.

بسته به سبک خانه شما، ریختن قاب سیاه فرفورژه دور شیشه می تواند ظاهری بدیع و امروزی باشد.

شما حتی می توانید الگوهایی را با قاب ایجاد کنید تا متفاوت شوید.

قاب چوبی

یک برداشت سنتی تر از نرده شیشه ای، با استفاده از چوب به عنوان قاب و لهجه ها، ظاهر بافت بیشتری ایجاد می کند.

استفاده از چوب نیز می تواند ظاهر را نرم کند. همچنین، فکر نکنید که مجبورید کاملاً سنتی طراحی کنید، فقط به این دلیل که از الوار استفاده می کنید. راه های زیادی وجود دارد که می توانید نرده ها را جذاب کنید.

شیشه طرح دار

آیا تا به حال به استفاده از شیشه های طرح دار برای ایجاد یک نرده واقعا منحصر به فرد و بی نظیر فکر کرده اید؟

مطمئناً، می‌توانید به سراغ پنل‌های شیشه‌ای بدون قاب، نیمه‌فریم یا تمام قاب بروید، اما می‌توانید برخی از جزئیات را از طریق الگوها یا حتی برگردان‌ها روی خود شیشه بکشید تا نرده‌تان واقعاً برجسته شود.

از شیشه های طرح دار نیز می توانید برای بعضی قسمت ها استفاده کنید.

رعایت جزئیات در طراحی

اگر می خواهید تعادلی بین سنتی و منحصر به فرد پیدا کنید، استفاده از جزئیات پیچیده می تواند راهی برای رفتن باشد.

بازی با خطوط شیشه یا قاب‌بندی، استفاده از نور برای ایجاد سایه‌ها یا استفاده از صفحات یا الگوها برای ایجاد لبه اضافی، راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید نرده‌های خود را به گونه‌ای که فقط یک تکه شیشه خسته‌کننده نباشد، تقویت کنید.

نکات مهمی که حتما باید به آن توجه کنید

البته، طراحی نرده صرفاً به انتخاب چند شیشه، توافق بر سر قاب و تصمیم گیری در مورد اجرای الگوها (یا نه) نیست. همچنین در مورد ایمنی ، هزینه و نحوه ترکیب آن با بقیه خانه شما است.

  • ایمنی : یک کد وجود دارد که همه نرده ها از نظر ارتفاع، عرض، عمق و نوع مواد باید از آن پیروی کنند. همیشه قبل از شروع بررسی کنید که آیا انتخاب های شما با کد مطابقت دارد یا خیر.
  • نور و رنگ : اگر به فکر این هستید که نرده خود را به یکی از ویژگی های خانه خود تبدیل کنید، آن را در بهترین نور رنگ کنید.این به این معنی است که نوع مناسبی از روشنایی را نصب کنید تا واقعاً آن را پاپ کند. آیا می خواهید راه پله روشن، پر جنب و جوش و باز باشد یا می خواهید حالت بدی داشته باشد؟ چه چراغ های کف و چه چراغ های دیواری، این عناصر واقعاً می توانندزیبایی پله های شما بیفزایند.
  • بودجه : تشخیص نرده رویایی‌تان خوب و خوب است، اما اگر در حد بودجه نیست، می‌توانید قبل از اینکه شروع کنید بگویید.طراحی و ساخت یک قطعه تخصصی از ابتدا می تواند گران باشد، بنابراین اگر به فکر ایجاد یک ویژگی از پله های خود هستید، ببینید کجا می توانید هزینه ها را در جای دیگری کاهش دهید.
  • آیا به خانه شما می آید : باز هم، شما می‌توانید در مورد الگوها، رنگ‌ها و متریال‌هایی که دوست دارید تصمیم بگیرید، اما نکته‌ی نرده (حتی اگر در حال ساخت یک ویژگی از آن هستید) این است که متناسب با خانه و شخصیت شما باشد.آیا طرح انتخابی شما با سایر قسمت های خانه شما مطابقت دارد یا مانند انگشت شست زخمی بیرون خواهد آمد؟ اگر خانه‌ای فوق‌العاده سنتی دارید، استفاده از نرده‌های با قاب به‌عنوان کارساز نخواهد بود.

طراحی یک نرده زیبا برای منزل شما

انجام برخی ریسک‌های خلاقانه راهی فوق‌العاده برای ایجاد فضایی واقعا منحصر به فرد و جالب در خانه شما است. اغلب، این پله ها، عرشه ها و بالکن ها هستند که فراموش می شوند. پس چرا یک ویژگی از آنها نمی سازیم؟ با ایجاد طرح های منحصربفرد، کانون توجه را به نرده های خود بتابانید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *